Wykorzystane bazy danych: De Gruyter, MIT Press Direct

Zaczynają się wakacje, ale za sprawą pandemii inne niż do tej pory. A może, w oczekiwaniu na lepsze czasy, znajdziecie chwilę żeby poszukać materiałów do swojej pracy? Okazja jest znakomita: do końca lipca 2020 r. mamy możliwość korzystania z książek z dwóch wydawnictw: De Gruyter oraz MIT Press Direct. W sumie ponad osiemdziesiąt tysięcy (!) pozycji z różnych dziedzin, w tym oczywiście nauk ekonomicznych.

Czytaj dalej

Wykorzystane bazy danych: Statista, Taylor & Francis

W poprzednim odcinku znajduje się wyjaśnienie, czym są bazy testowe i na jakich zasadach można z nich korzystać. Tym razem zapraszam na krótkie omówienie dwóch dużych baz, z których możemy teraz korzystać w ramach dostępu testowego: Taylor & Francis Online oraz Statista. W pierwszej z nich znajdziemy artykuły naukowe z uznanych na świecie czasopism, a w drugiej całą masę danych statystycznych.

Czytaj dalej

Wykorzystane bazy danych: Bazy Bloomsbury, Cambridge University Press, Project Syndicate

Być może nie wszyscy wiedzą, że wśród kategorii baz danych dostępnych na naszej stronie znajduje się pozycja BAZY TESTOWE. Co to takiego i czym znajdujące się tam źródła różnią się od pozostałych baz? Na jakich zasadach można z nich korzystać? I czy w ogóle warto? Tym razem zapraszam na wpis o (częściowo) ograniczonym terminie przydatności do użycia.

Czytaj dalej

Wykorzystane bazy danych: HSTalks

Przez koronawirusa biblioteka jako budynek jest zamknięta, ale biblioteka jako instytucja działa na wysokich obrotach. Robimy co możemy, aby w zaistniałej sytuacji pomóc naszym czytelnikom w pracy i w nauce. Na przykład poszerzamy zestaw dostępnych baz danych o nowe pozycje. W tym odcinku przyjrzymy się jednej z nich – HSTalks.

Czytaj dalej

Wykorzystane bazy danych: Emerald, Nature, Science, Science Direct

Koronawirus 2019-CoV, koronawirus z Wuhan, COVID-19 lub po prostu – koronawirus, bo wiadomo że o mowa o tym konkretnym drobnoustroju, jest już od pewnego czasu stałym tematem w serwisach informacyjnych. Wraz ze wzrostem liczby zachorowań w Europie jeszcze zwielokrotniła się w naszej części świata liczba poświęconych mu materiałów medialnych. Zobaczmy gdzie w tym przypadku szukać najświeższych doniesień naukowych.

Czytaj dalej