plakat główny

O WYSTAWIE…

Wystawa zorganizowana przez Bibliotekę Główną UEK miała na celu upamiętnienie 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów w Polsce, których konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Na siedmiu plakatach przedstawiona została historia państwa Polskiego od momentu powstania Niezależnego Związku Zawodowego Solidarność, przez obrady Okrągłego Stołu, aż do pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 r. Oglądający mieli możliwość porównania jak zmieniła się Polska przez 25 lat, a także przypomnienia sobie, które momenty historii były dla obywateli Polski najważniejsze.

Oprócz zaprezentowanego, bogatego księgozbioru Biblioteki Głównej, poruszającego tematykę transformacji systemowej w Polsce, stworzona została dodatkowa przestrzeń interaktywna, w której odwiedzający mogli wyrazić swoje zdanie na temat zmieniającej się Polski, wczuć się w rolę działacza solidarnościowego lub spróbować odgadnąć jaka będzie Polska za kolejne 25 lat.

Wystawa w Bibliotece Głównej UEK w dniach: 04 czerwca 2014 - 22 września 2014

© 2014 BG UEK