Przejdź do treści

Z subskrybowanych baz danych użytkownicy mogą korzystać na komputerach znajdujących się w sieci uczelnianej (nie są wymagane loginy i hasła), chyba, że w opisie indywidualnej bazy wskazano inaczej.

Pracownicy, doktoranci oraz studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie mogą korzystać z zasobów online i pełnotekstowych źródeł elektronicznych również poza siecią uczelnianą (np. z komputerów domowych), poprzez system HAN.

Do baz danych należy wchodzić wyłącznie przez stronę biblioteki, z zakładki Zasoby online. Dzięki temu system rozpoznaje uprawnionych użytkowników z UEK.

Warunkiem uruchomienia dostępu jest posiadanie aktywnego konta bibliotecznego. 

Aktywacja konta

  1. Na adres wyp@uek.krakow.pl należy wysłać imię i nazwisko oraz numer albumu.
  2. Po założeniu/aktywowaniu konta zostanie wysłany email z informacją o możliwości zamawiania książek oraz korzystaniu z baz danych.

Dostęp uruchamiany jest automatycznie.

Logowanie

  • Username: numer karty bibliotecznej (2020......)
  • Password: hasło do konta bibliotecznego (można je ustawić samodzielnie, klikając na stronie Biblioteki Głównej UEK przycisk „Logowanie do katalogu”, a następnie link „Zapomniałeś hasła?”)

Zasoby elektroniczne chronione są prawem autorskim. Licencje na korzystanie z wydawnictw elektronicznych zabraniają tworzenia lokalnych archiwów. Liczba jednorazowo pobieranych artykułów powinna odpowiadać rzeczywistym potrzebom wynikającym z pracy naukowej lub naukowo-dydaktycznej.

Uwaga!

W przypadku naliczenia opłaty za przetrzymanie książek na kwotę powyżej 10 zł, usługa zdalnego dostępu jest blokowana.

Pytania, uwagi, problemy:

bazydanych@uek.krakow.pl,
tel. 12 293 5737