Przejdź do treści

Scopus

Scopus to wielodziedzinowa baza bibliograficzno-abstraktowa, zawierająca miliony rekordów z wartościowych merytorycznie czasopism, publikowanych przez różnych wydawców. Ponadto indeksuje czasopisma oferowane w wolnym dostępie, materiały konferencyjne, wydawnictwa handlowe, patenty, serie wydawnicze. Do połowy lat 90-tych notowane są tylko opisy bibliograficzne artykułów, prace opublikowane od 1996 r. zaopatrzone są w abstrakty.

W bazie można:

Archiwum Retingera

Baza Archiwum Retingera indeksowana jest na podstawie interesującego zasobu archiwalnego, będącego częścią spuścizny po Józefie H. Retingerze - jednym ze współtwórców zjednoczonej Europy. Dokumenty, które są w posiadaniu Biblioteki, to korespondencja i materiały z działalności Komisji ds. Europy Środkowo-Wschodniej Ruchu Europejskiego z końca lat 50. oraz lat 60. i 70. XX wieku.

BazEkon

W bazie znajdują się opisy bibliograficzne artykułów z periodyków naukowych i gospodarczych, naukowych serii wydawniczych uczelni ekonomicznych, wydziałów ekonomicznych i wydziałów zarządzania uniwersytetów, a także instytucji naukowych, również pozarządowych.

Niektóre artykuły w bazie BazEkon dostępne są w pełnym tekście. Rekordy w bazie opracowano w języku polskim i - dla części artykułów - w języku angielskim.

Dostępne opcje:

Web of Science

Web of Science to pakiet baz bibliograficzno-abstraktowych, produkowanych przez Clarivate Analytics, obejmujących wiele dziedzin nauki. Służą one zarówno do poszukiwania informacji na wybrany temat, jak i do prowadzenia analiz cytowań konkretnych publikacji lub autorów.

NOBLIŚCI

Baza NOBLIŚCI oparta jest w całości o zbiory Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, zarówno drukowane jak i elektroniczne. Znaleźć w niej można publikacje autorstwa laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, jak również publikacje im poświęcone. Baza zawiera źródła wielojęzyczne.

DOROBEK

Baza DOROBEK jest bibliografią prac pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zawiera opisy prac publikowanych w Polsce i za granicą oraz w Internecie. Są to opisy prac samoistnych wydawniczo (książki) i wydawnictw niesamoistnych (artykuły, recenzje, referaty ze zjazdów, seminariów i konferencji naukowych). Baza zawiera również opis prac niepublikowanych (np. prace naukowo badawcze, prace doktorskie) oraz innych dokumentów (np. patenty).

BazTech

BazTech jest bibliograficzno-abstraktową bazą danych rejestrującą od 1998 r. artykuły z polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska. Do opisów artykułów dodawane są bibliografie załącznikowe (od 2006 r.).